Novinky

Ostrava letos nakoupila 21 vozidel na alternativní pohon, 08. 10. 2018

Město Ostrava začalo letos využívat 21 vozidel s alternativním pohonem. Posledních šest nových automobilů s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) si dnes převzali strážníci. Celkem tak do ekologizace svého vozového parku město investovalo 9,8 milionu korun. Náklady na pořízení vozidel dosáhly více než 11,8 milionu korun, zbývající část pokryla dotace, řekla novinářům mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. 

Aktuálně má město k dispozici 48 nových vozidel s alternativním pohonem, z toho je osm elektromobilů a 40 vozidel s pohonem CNG. Město chce, aby všechny služební automobily městské policie fungovaly na alternativní pohon. Obměna by mohla být dokončena do několika měsíců. 

Magistrát totiž opět žádá o dotace na proměnu vozového parku, v příštím roce by tak mělo být vyměněno další 20 automobilů, pět z nich bude určeno právě pro městskou policii, zbývající auta si rozdělí 11 městských obvodů. Tři vozy budou na CNG, ostatní budou elektromobily. 

"Žádost byla úspěšně schválena Státním fondem Životního prostředí a město již obdrželo rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků. K projektu je připravena veřejná zakázka na nákup vozidel, která nyní čeká na vyhlášení," doplnila Vojkovská. 

V příštím roce tak Ostrava bude mít 68 nízkoemisních vozidel, přičemž 44 z nich budou využívat strážníci, zbytek úředníci obvodů. Z celkového počtu bude 43 vozů na CNG a 25 elektromobilů.

Zdroj: enviweb.cz
Datum: 8. 10. 2918

 

Český plynárenský svaz

Jazyk: