Novinky

Cestujícím kladenské hromadné dopravy poslouží 27 nových autobusů, 22. 08. 2019

Cestujícím kladenské hromadné dopravy poslouží 27 nových autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn. Jedná se o moderní nízkoemisní vozy. Všechny by měly být v provozu nejpozději na začátku školního roku. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Arriva Martin Farář. Kladenskou hromadnou dopravu provozuje ČSAD MHD Kladno, která od roku 2016 patří do skupiny Arriva Transport ČR. 

Na nákup 25 autobusů použila společnost ČSAD MHD Kladno dotace EU, dva koupila za peníze z vlastního rozpočtu. Včetně dotace jde o zakázku v hodnotě zhruba 200 milionů korun. Autobusy jsou klimatizované a lze v nich platit bezkontaktní platební kartou. 

"Jedná se o bezbariérové autobusy od výrobců, jako je IVECO, Scania a SOR Libchavy. Nejpozději na začátku školního roku do ulic vyjedou nové autobusy pro 80 a 110 cestujících, ale i velkokapacitní kloubové autobusy pro 143 cestujících," uvedl místopředseda představenstva ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa. 

Autobusy budou jezdit nejen na linkách po Kladně, ale třeba i mezi Kladnem a Slaným či na trase Kladno - Unhošť - Beroun. ČSAD MHD Kladno provozuje kolem 170 autobusů na městských i meziměstských linkách ve středních Čechách včetně spojů do Prahy. 

První čtyři autobusy na zemní plyn pořídila společnost před devíti lety, celkem jich nyní má přes 120. 

Arriva v České republice provozuje 2150 autobusů, 35 trolejbusů, pět vlaků osobní dopravy a zaměstnává téměř 3500 lidí. Celkový roční obrat skupiny převyšuje 4,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Datum: 20. 8. 2019

 

Český plynárenský svaz

Jazyk: