Novinky

Parkovací dům s trávou na střeše v Táboře pojme 173 aut, umožní i parkování vozidel s pohonem na CNG, 02. 09. 2019

Na táborském sídlišti Nad Lužnicí přibude 173 míst pro auta. Město tam dlouhodobě plánuje výstavbu parkovacího domu. Nyní pokročilo v přípravě a zná i kapacitu, podobu a přibližnou cenu. "Ta by se měla pohybovat kolem 50 milionů korun. Na místě hokejbalového hřiště ve Světlogorské ulici, které je dlouhodobě nevyužívané, vyroste poměrně jednoduchá stavba. Objekt bude otevřený, aby v něm mohla stát mimo jiné i vozidla na stlačený zemní plyn CNG," zmínila místostarostka Tábora Michaela Petrová. 

Zajímavostí podle ní bude střecha, která má být zatravněná. "Bude nízkoúdržbová, žádné lavičky s prostorem pro veřejnost tam nechystáme. Jde o to, aby byl z horních pater paneláků na parkovací dům o něco hezčí pohled," vysvětlila Petrová. Starosta Štěpán Pavlík doplnil, že se v místě musí v nejbližší době provést geologický průzkum a také je nutné zpracovat projektovou dokumentaci. "To už mají na starosti Technické služby Tábor, které by měly vypsat na zpracování projektu soutěž. Na starost budou mít i samotnou výstavbu," upřesnil Pavlík. Odhaduje, že samotné práce by mohly začít na jaře v roce 2021 a ve stejném roce může být i hotovo.

Radnice tak ještě může vyhodnocovat, jaký systém v parkovacím domě zavede. Zda to budou dlouhodobé pronájmy, či forma krátkodobého stání, nebo mix obojího. Provoz ale odhaduje na milion korun ročně, takže ceny by měly být takové, aby si objekt na sebe vydělal.

 Zdroj: Anopress IT, Datum: 20.08.2019

Český plynárenský svaz

Jazyk: