Novinky

VW dementuje rychlý odchod od aut na zemní plyn, 13. 03. 2020

Koncern VW neplánuje rychle se vzdát výroby aut na zemní plyn – z dlouhodobého hlediska se však chce tento výrobce automobilů soustředit na elektromobilitu. 

„Volkswagen se vzdává vývoje nových modelů na zemní plyn. Auta prodávaná v současnosti nebudou mít žádné nástupce,“ oznámil 2. března Handelsblatt s odkazem na vyjádření koncernového šéfa Herberta Diesse a člena představenstva odpovědného za vývoj, Franka Welsche.

Wolfsburský automobilový koncern toto oznámení dementuje a v nabídce vozů na zemní plyn představuje nový Golf 8 TGI a nový Caddy TGI. Na dotaz E&M prohlásil mluvčí koncernu. „Také v příštích letech budeme kromě již existujících automobilů dále nabízet vozidla s pohonem na CNG.“ V posledním roce se v rámci celého koncernu prodalo v Německu téměř 10 000 aut na zemní plyn. Kromě značky VW již oznámily nové modely na zemní plyn také dceřiné společnosti koncernu Audi, Seat a Škoda. 

„Podle toho, co víme, je koncern Volkswagen opravdu vzdálen nějakému brzkému odchodu od aut na plyn,“ myslí si Timm Kehler, ředitel odvětvového plynárenského svazu Zukunft Gas. Podle jeho informací neexistuje ani rozhodnutí týkající se dlouhodobé strategie koncernu. 

Podstatným důvodem pro to, že vozidlům na zemní plyn se až natolik nedaří, spatřuje Timm Kehler v pravidlech EU. Elektromobily se podle ustanovení EU považují za vozidla s nulovými emisemi, zatímco vozidla poháněná bioplynem nejsou klasifikována jako neutrální z hlediska skleníkových plynů.

Kehler proto vkládá velké naděje do oznámeného přehodnocení pravidel týkajících se emisí CO2 v rámci celé flotily značky a dodržování mezních hodnot emisí, která prý byla v rámci European Green Deal načasována na polovinu roku 2021.

Toto přehodnocení nabídne EU šanci ke korektuře kurzu. Pokud se prosadí započítávání bioplynu a synteticky vyrobeného zemního plynu, mohou se změnit také dlouhodobé výhledy pro vozidla na zemní plyn, doufá Kehler. 

Celý článek: https://www.energie-und-management.de/nachrichten/alle/detail/vw-dementiert-schnellen-abschied-vom-erdgasauto-135690 

Zdroj: Energie & Management GmbH
Datum: 02.03.2020

Český plynárenský svaz

Jazyk: